R, 3.02.2023

Hundid võtsid lambapidamise isu

Urmas Glase
Hundid võtsid lambapidamise isu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elerin Innose ütlust mööda ei õnnestunud eelmisel esmaspäeval hukkunud loomadest taaskasutamiseks päästa muud, kui vaid mõni nahk.
Elerin Innose ütlust mööda ei õnnestunud eelmisel esmaspäeval hukkunud loomadest taaskasutamiseks päästa muud, kui vaid mõni nahk. Foto: Urmas Glase

Järvamaal Koordi külas elav Elerin Innos leidis eile hommikul, nädal pärast huntide eelmist rüüsteretke, karjamaalt järgmise kiskjate poolt nahka pistetud lamba ja otsustas lambapidamise lõpetada. «Kaua ma seda puhvetit huntidele pean? Kui neil on korra tee selge, siis jäävadki käima. Otsustasin, et lõpetan lambapidamise ära. Paar looma ehk lastele lemmikuks jätan,» oli Innos otsustavust täis.

Loomade lauta peitmine pole lahendus. «Siis on vaja tingimusi luua, sõnnikuga tegeleda ja sööta läheb rohkem, kui karjamaalt enneaegu ära tuua,» loetles ta huntide pärast kuhjuvaid probleeme.

Huntide viimase rüüsteretke järel on Innose karjas järel veel 12 lammast.

Roosna-Allikul elav tuttav saatis taluperenaisele pühapäeva õhtul Rakvere maanteelt tehtud video hundist ja hoiatas, et kiskjad on lähedal liikvel. Aga oli juba hilja. Esmaspäeva hommikul kell kaheksa oli paarsada meetrit majast eemal karjamaal ühest lambast järele jäänud üksnes magu, soolikad ja mõni karvatuust.

Märksõnad
Tagasi üles