N, 2.02.2023

Kas Eesti kergejõustiku lipulaeva seis on nii roosiline, nagu paistab?

Mariel Gregor
Kas Eesti kergejõustiku lipulaeva seis on nii roosiline, nagu paistab?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Janek Õiglane (vasakul) ja Maicel Uibo pakkusid mullu Dohas kergejõustiku MMil meeste kümnevõistluses kuhjaga häid emotsioone, mida kroonis Uibo hõbemedal. Hea võistluse teinud Õiglane oli kuues.
Janek Õiglane (vasakul) ja Maicel Uibo pakkusid mullu Dohas kergejõustiku MMil meeste kümnevõistluses kuhjaga häid emotsioone, mida kroonis Uibo hõbemedal. Hea võistluse teinud Õiglane oli kuues. Foto: Tairo Lutter

Postimehe ülevaade kergejõustiku alarühmadest lõpeb mitmevõistlusega. Meeste kümnevõistlus on kergejõustiku lipulaev, kuid naiste poolel on seis halb. Eestlaste ühe meelisala rõõmu- ja valupunkte aitasid avada olümpiavõitja Erki Nool, treener ja endine koondislane Mikk-Mihkel Arro ning Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Kristel Berendsen.

20 aastat pärast Sydney olümpiakulda hindab Nool kümnevõistluse hetkeseisu väga heaks, ent manitseb ettevaatlikkusele – tagala kindlustamiseta võib ala kiiresti hätta sattuda. «Meil on ühelt poolt fenomenaalne seis, kui arvestada 8000 punkti mehi. Aga kas oleme 20 aasta pärast samas seisus? Ja naiste mitmevõistlust pole vaja ei kergejõustikuliidule ega olümpiakomiteele (EOK). Üks-kaks üksik­tegijat seal on, aga kui sa EOK rahastusse ei satu, siis milleks sa teed?» tulistab Nool kriitikat.

Suur tänu, USA ülikoolid!

Märksõnad
Tagasi üles