Koalitsioon kiidab otsust, opositsioon näeb maksutõusu

Riigikohus otsustab täna palju kirgi kütnud II pensionisamba reformikava saatuse. FOTO: Margus Ansu

Nagu pärast pensionireformi põhiseadusele vastavaks tunnistanud riigikohtu otsust arvata võis, olid reformi toetava koalitsiooni liikmete kommentaarid rohkem või vähem kiitvad, opositsiooni esindajad nägid otsuse juures pigem negatiivseid noote, oodates tulevikult kõrgemaid makse ja väiksemaid pensione.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keskerakondlasest peaminister Jüri Ratas küll tervitas otsusega saabunud õigusselgust, kuid viitas ka riskidele, mis reformiga kaasnevad. «Toimetulek vanaduspõlves on Eesti inimeste põhi­õigus ning on väga oluline, et selle tagamise viisid oleksid läbimõeldud ja selged,» kommenteeris Ratas pressiteates. «Tänane otsus annab selleks ühe teetähise, kuid kindlasti peame edasi töötama – see tähendab nii pensionitõusuks vahendite leidmist kui ka läbimõeldud samme teise samba reformi rakendamisel, et riigikohtu otsuses välja toodud ohukohad ei realiseeruks.»

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul jõustub reform varasema kava kohaselt. «Riigikohtu tänane otsus kinnitas seda, mida teadsime juba varem,» ütles Helme. «Teise sambasse on oluline tuua täiendavat vabadust ja uusi valikuid kogumisvõimaluste mitmekesistamiseks.» Ta lisas, et mõni tehniline parandus tuleb seaduses veel teha, kuid see ei mõjuta algset plaani.

20.10.2020 22.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto