Eesti server kisti USA valimisvõitlusse

Uhkete Poiste liider Enrique Tarrio Donald Trumpi toetusmeeleavaldusel pühapäeval, 18. oktoobril Tamiami pargis Miamis. FOTO: Mario Cruz/EPA/Scanpix

Ameerika Ühendriikide Alaska ja Florida osariigi valijad said teisipäeval ähvardavaid e-kirju, milles kutsuti üles hääletama presidendivalimiste päeval praeguse vabariiklasest presidendi Donald Trumpi poolt. Ähvarduskirjade saatja e-posti aadressi metaandmed näitasid, et kirjad tulid Eesti kirjastuse Koolibri serverist, mille turvanõrkused olid hakanud silma küberkurjategijatele, kes neid oma huvides ära kasutasid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meie käsutuses on kogu info sinu kohta. Sa oled registreeritud demokraadina ja me teame seda, kuna meil on ligipääs kogu valimiste taristule. Sa hääletad valimispäeval Trumpi poolt või me tuleme sulle järele. Muuda oma parteiline eelistus vabariiklaste kasuks ja anna meile teada, kui oled sõnumi kätte saanud ja järgid meie juhendeid. Me saame teada, millise kandidaadi poolt sa hääletad. Sinu asemel võtaksin ma seda tõsiselt,» vahendas New York Times kirja sisu. Kiri lõpeb saaja e-posti aadressiga ning saatja soovib talle edu. Ähvarduskirja saajad olid valdavalt Demokraatliku Partei liikmed.

Kirjad viitavad, justkui oleks tegemist USA paremäärmuslikuks nimetatud rühmitusega Uhked Poisid (The Proud Boys), kuna need on tulnud aadressilt info@officialproudboys.com. Metainfo aga näitab, et e-kirjad saanud hosti aadress on vhost43553f0@avalik.koolibri.ee ning server on ElkData.ee.

21.10.2020 23.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto