L, 26.11.2022

Prantsuse õpetaja tapja suhtles Süüria džihadistiga

Postimees
Prantsuse õpetaja tapja suhtles Süüria džihadistiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sugulased ja kolleegid tapetud Samuel Paty pildiga Conflans-Sainte-Honorine’is sel teispäeval. 
Sugulased ja kolleegid tapetud Samuel Paty pildiga Conflans-Sainte-Honorine’is sel teispäeval. Foto: BERTRAND GUAY/AFP/SCANPIX

Tšetšeeni nooruk Abdullah Anzorov, kes tappis nädala eest Prantsusmaa pealinna Pariisi lähistel koolis õpilastele prohvet Muhamedi pilapilte näidanud ajalooõpetaja, oli enne veretööd ühenduses ühe vene keelt kõneleva Süüria džihadistiga.

Juurdlusele lähedase allika sõnul pole džihadisti isikut suudetud veel kindlaks teha.

Ajaleht Le Parisien kirjutas eile, et Anzorovi oletatavale kontaktile jõuti jälile Loode-Süürias asuva Idlibi linna IP-aadressi kaudu.

Ajalooõpetaja Samuel Paty tapmise järel eelmisel reedel salvestatud audiosõnumis viitas Anzorov AFP andmeil koraanile lisaks ka terrorirühmitusele ISIS.

Patyl pea maha raiunud 18-aastase noormehe kaasosalistena on süüdistus esitatud seitsmele inimesele. Kaks neist on teismelised, kes aitasid 300–350 euro eest terroristil õpetajat tuvastada. Lisaks on süüdistus esitatud ühe õpilase isale, kes algatas sotsiaalmeedias vihakampaania Paty vastu, kuigi tema tütar ei olnud tunnis, kus õpetaja Muhamedi pilapilte näitas.

Süüdistatavate seas on ka islamiäärmuslane, kes aitas kütta üles viha Paty vastu, ja kolm Anzonovi sõpra. Üks neist sõidutas tapja väidetavalt kuriteopaigale, teine käis temaga koos relva ostmas.

Märksõnad
Tagasi üles