R, 27.01.2023

Tuumajaama eestvedajatel on sõelal uued asukohad

Lennart Ruuda
, reporter
Tuumajaama eestvedajatel on sõelal uued asukohad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Fermi Energia OÜ juht Kalev Kallemets näeb tuumajaama asukohana potentsiaali Moldova ja Aa külades ning Aidu endises põlevkivikarjääris. 
Fermi Energia OÜ juht Kalev Kallemets näeb tuumajaama asukohana potentsiaali Moldova ja Aa külades ning Aidu endises põlevkivikarjääris. Foto: Tairo Lutter

Fermi Energia sõelale on jäänud neli võimalikku asukohta, kuhu Eesti esimene tuumajaam võiks kerkida. Juhul kui tõesti peaks tegemiseks minema, lubab arendaja vallale raha ja kohalikele odavamat elektrit.

Kõige aktiivsemalt on Fermi Energia, mille taga seisavad ekspoliitik Kalev Kallemets, Eesti Energia eksjuht Sandor Liive ning mitmed tuumaenergeetikud, asju käinud ajamas Viru-Nigulas, kuhu kuulub ka Kunda linn. Kallemets tunnistab, et nad on eelmisel ja sel aastal sealsete vallajuhtidega kohtunud kümneid kordi.

Ehkki Kundast kui võimalikust asukohast on juttu olnud varemgi, on Fermi läinud taas pisut konkreetsemaks. Nad saatsid Viru-Nigula vallavanemale Einar Vallbaumile kirja, kus ütlesid, et sooviksid saada hoonestusõigust saja hektari suurusele Madala kinnistule, mis asub linnast veidi väljas, Kunda sadama vahetus läheduses.

Märksõnad
Tagasi üles