K, 8.02.2023

Eesti rallitalent tahab jõuda kolme aastaga WRC-autosse

Christopher Krutto
Eesti rallitalent tahab jõuda kolme aastaga WRC-autosse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Georg Linnamäe on osalenud 30 rallil.
Georg Linnamäe on osalenud 30 rallil. Foto: Margus Ansu

Tänavu on Georg Linnamäe endale rallisõprade seas üha rohkem nime teinud. Kuigi 22-aastase piloodi karjäär on alles algusjärgus, unistab ta ühel päeval jõuda tippude sekka.

Linnamäe sai rallipisiku juba lapsepõlves. «Isa sõitis hobikorras ja kõrvalt vaadates tundus see lahe asi, millega tegeleda. Esimene mälestus on sellest, kui käisin ühel testil kaasas. Mul on sellest mõned üksikud mälupildid, aga meenub tema ilus sinine Prodrive’i Subaru. Sellest ajast saadik on Subarud olnud mulle väga südamelähedased autod,» rääkis Linnamäe. Pärast huvi tärkamist kulus mitu aastat, enne kui vanemad ta neljarattalise rooli lasid. Alguses ei olnud tegu siiski ralliauto, vaid kardiga.

«Tegelesin kardisõiduga kolm aastat, aga see oli vahelduva eduga. Käisin küll vahepeal võistlemas, aga ma ei olnud sellele päris pühendunud. Kuna tegin liiga vähe trenni, polnud ka tulemused midagi suurepärast. Olin rooli saamist kaua oodanud ja arvasin, et paugutan kõigile kohe ära. Nii lihtsalt asjad siiski ei käi,» sõnas Linnamäe. Lisaks tunnistas ta, et talle ei meeldi teistega rada jagada, mistõttu on ralli olnud talle alati südamelähedasem. Samas märkis pedaalitallaja, et kardiga kihutamine oli õige samm. «Sa ei saada suurde autosse 14-aastast poissi, kellel pole õiget sõidukogemustki.»

Märksõnad
Tagasi üles