R, 30.09.2022

Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi

Liina Laks
, reporter
Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prantsusmaa president Macron ja Saksamaa kantsler Angela Merkel tippkohtumisel. Suvel otsustati, et miljardid tulevad, kuid praegu on eurod väärtuseküsimuse taha kinni jäänud.
Prantsusmaa president Macron ja Saksamaa kantsler Angela Merkel tippkohtumisel. Suvel otsustati, et miljardid tulevad, kuid praegu on eurod väärtuseküsimuse taha kinni jäänud. Foto: John Thys/ap/Scanpix

Majanduse turgutamiseks lubas Euroopa Liit välja panna 750 miljardit eurot. Euroopa Keskpank on öelnud, et saab ka rohkem. Kuid riigid nurisevad, et abirahad lükkuvad aina kaugemasse tulevikku.

Erinevate meetmetega on Euroopa Liit pannud koroonaabiks välja kokku pöörase summa, 750 miljardit eurot. Nüüd selgub, et siiani pole sellesse ühispotti, kust hädalisi turgutama hakatakse, veel sentigi voolanud. Poliitiline kemplemine hoiab raha kinni.

Abipakett on olnud suur vaidluste allikas algusest peale: suvel vaieldi Euroopa Liidus tuliselt selle üle, kuidas peaks Euroopa taaskäivitamisfondi kokku panema. Osa riike arvas, et see peaks olema tagastamatu abi, nn kasin nelik (Holland, Austria, Taani ja Rootsi) ütles aga, et võlg on võõra oma ning riigid saavad võtta laenu, mis siis kunagi tagasi maksta. Kokku käis jutt 750 miljardist eurost. Kirik ehitati keset küla: 750 miljardist 360 jõuab abivajajateni nn koroonalaenu näol, 390 miljardit on tagastamatu abi.

Märksõnad
Tagasi üles