L, 28.01.2023

Kultuurist lühidalt

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Kultuurist lühidalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Filmi «Talve» naispeaosaline Henessi Schmidt, kes võtab koos Reimo Sagoriga osa Black Nights Starsi flimitähtede programmist. 
Filmi «Talve» naispeaosaline Henessi Schmidt, kes võtab koos Reimo Sagoriga osa Black Nights Starsi flimitähtede programmist. Foto: Isaac Pascual Gutierrez

Eestis oli mullu filmi jaoks rammus aasta

Eestis toodeti 2019. aastal 162 filmi, kinolevisse jõudis 428 linateost. Statistikaameti andmetel toodeti Eestis eelmisel aastal 30 täispikka filmi, millest 15 olid dokumentaal-, 13 mängu- ja kaks animafilmid. Alla 60-minutilisi lühifilme valmis aasta jooksul 132, neist 62 olid dokumentaal-, 44 mängu- ja 26 animafilmid. Kinokülastusi tehti kokku ligi 3,7 miljonit. Kinofilmidele lisaks toodetakse Eestis ka tellimusfilme, millest suurema osa moodustavad reklaam- ja mainefilmid. Tellimusfilmidena toodeti ka ligi 300 õppefilmi ja mitukümmend muusikavideot. Eesti ettevõtted aitavad kaasa ka välismaiste filmide tootmisele. Välisettevõtetele osutati 19 miljoni euro eest audiovisuaalseid teenuseid, millest enamiku moodustasid mängu- ja reklaamfilmide tootmiseks vajalikud tööd. Eelmisel aastal andis selles osas põhipanuse mängufilm «Tenet». Statistikaameti analüütik Maali Käbin ütleb, et kinolevis olnud 428 filmist 58 olid Eesti filmid. «Lisaks Eesti filmidele oli mullu kinolevis 199 Euroopa riikide, 136 Ameerika Ühendriikide ja 35 muude riikide filmi. Kinokülastusi tehti pisut rohkem kui aasta varem, kokku ligi 3,7 miljonit. Saja elaniku kohta teeb see 278 külastust. Keskmine kinopileti hind oli 5,9 eurot,» täpsustab Käbin.

Märksõnad
Tagasi üles