R, 3.02.2023

Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma

Ville Arike
, reporter
Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Luca Tedeschi/Ipa/ipa/sipa/luca Tedeschi/Ipa/ipa/sipa

Norras harjutav suusakahevõistleja Kristjan Ilves laadis nädala jagu kodus akusid ja valmistub hooajaeelse ettevalmistuse lõpusirgeks. Ainult trenni tuleb rügada veel veidi rohkem kui kuu aega, novembri lõpus stardib traditsiooniliselt Soomes Rukal MK-sari.

«Kindlasti juba ootan MK-sarja algust. Oktoobri keskel algabki suve-sügise raskeim periood. Tunned, et oled valmis võistlema, kuid tegelikkuses pead veel kuu aega rutiinselt trenni tegema. Vaim on selleks valmis, küll saan hakkama!» ütleb Ilves.

Ilves tunnistab, et varem on just ettevalmistuse viimases osas probleeme olnud, ning nüüd, kogemuste kasvades, loodab neid vältida. «Trennidega algab paras laveerimine, nüüd on kvaliteet tähtsaim. Oluline on säilitada füüsiliselt hea toonus, samuti peab pea hooajaks värskeks jääma. Elu õpetab, varem on ämbreid kolistatud, tahan nüüd ühe korra ka täppi panna.»

Paari nädala eest sai Ilves Norras võistelda ning tegemist on huvitavas formaadis võistlusega. Nimelt on nädal enne MK-sarja algust plaanis riigi meistrivõistlused. Ent juhuks, kui ilmastikust tulenevatel põhjustel siis hüppevõistlust korraldada ei saa, läheb arvesse oktoobri alguses tehtud hüpe!

Hüpati kahel päeval järjest, lisaks peeti ka Norra karikavõistlusi. Mõlemal korral pälvis Ilves Trondheimi suurel mäel teise koha – ühel päeval edestas teda Espen Björnstad, teisel Jarl Magnus Riiber. «Mõlemale kaotasin murdmaarajale ümberarvestatult 15–20 sekundi ringis,» märgib Ilves.

Märksõnad
Tagasi üles