T, 28.03.2023

Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles

Lennart Ruuda
, reporter
Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põldsamm tunnistas, et pärast Siemi otsust aktiveerusid vanad potentsiaalsed investorid, aga ligi ujus ka täiesti uusi huvilisi. «Oleme viimaste kuude jooksul suhelnud nii Eesti kui ka välismaa firmade, nii lühi- kui ka pikaajaliste investoritega,» rääkis pika telekomiärikogemusega Põldsamm.
Põldsamm tunnistas, et pärast Siemi otsust aktiveerusid vanad potentsiaalsed investorid, aga ligi ujus ka täiesti uusi huvilisi. «Oleme viimaste kuude jooksul suhelnud nii Eesti kui ka välismaa firmade, nii lühi- kui ka pikaajaliste investoritega,» rääkis pika telekomiärikogemusega Põldsamm. Foto: LIIS TREIMANN /PM/SCANPIX BALTICS

Kaks ja pool aastat söömata-joomata stardipakkudel konutanud telekomifirma Levikom tõuseb peagi, sest pardale on tulemas investor ja silmapiiril terendab 5G-sagedusluba. Vähemalt nii unistab firma juht ja omanik Peep Põldsamm.

«Suurinvestori leidmine on päris lõppfaasis,» kinnitas Põldsamm Postimehele. Pärast seda, kui väliskaubandus- ja IT-minister Raul Siem tegi kurikuulsal 5G-sagedusvõrgu konkursil kannapöörde ja otsustas jagada võrgu neljaks võrdseks osaks, avanes Levikomile pikalt kinni olnud uks. Enne arvati, et tulevikuvõrk on kolme suure – Telia, Elisa ja Tele2 – päralt ning ülejäänud pühkigu suu puhtaks.

Märksõnad
Tagasi üles