Uus piirang sunniks baare varem sulgema

Baari Tops omanik Tarmo Õmblus leiab, et uute piirangutega püütakse vältida ettevõtjate hilisemat kompenseerimist. FOTO: Mihkel Maripuu

Kuna öine alkoholimüügi piirang ei ole viiruse leviku takistamisel piisavalt tõhus, plaanib valitsus karmistada alkoholiseadust nii, et oleks võimalik meelelahutuskohtades ja toitlustusasutustes pärast keskööd ka kohapeal vägijookide tarvitamist piirata. Baaride enda hinnangul sunniks piirang neid uksi varem sulgema.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sisuliselt tähendaks piirang, et oleks lõpp JOKK-skeemidel – näiteks ei saaks peolauda enne keskööd täis osta, poleks võimalik korgimaksu eest kaasatoodud jooke juua ega ka pärast keskööd talongidega alkoholi lunastada. Baarid saaksid küll uksed lahti hoida, kuid tegelikult poleks sellel mõtet. Uste kauem lahti hoidmine, et kliendid saaksid oma pudeleid silmitseda või teed juua, tulu ei too.

Eelnõu puhul torkab silma, kui kiiresti püütakse seda valmis teha. Kiireloomulisuse tõttu paluti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil seadus ette valmistada ja valitsuskabinetile esitada kahe nädalaga (käesolevaks neljapäevaks). Eelnõu kooskõlastamiseks andis majandus- ja taristuminister Taavi Aas (KE) osalistele ja huvigruppidele aega kolm päeva.

26.10.2020 28.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto