K, 28.09.2022

Eestis jõudis kriis töötajateni kiiremini kui mujal Euroopas

Janno Riispapp
, reporter
Eestis jõudis kriis töötajateni kiiremini kui mujal Euroopas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Isegi töökohtade säilitamiseks loodud ja väga operatiivselt rakendatud töötasuhüvitise meetme olemasolu ei peatanud ettevõteid töötajate minnalaskmisest. 
Isegi töökohtade säilitamiseks loodud ja väga operatiivselt rakendatud töötasuhüvitise meetme olemasolu ei peatanud ettevõteid töötajate minnalaskmisest. Foto: Toomas Huik

Hõive kahanemine Eestis oli kevadise kriisi ajal hoolimata töötasuhüvitise meetmest Euroopa Liidu riikide tipus, mis tähendab, et raskustesse sattunud Eesti ettevõtted ei löö risti ette, kui on vaja koondama hakata.

«Tööturg reageerib majandusšokkidele viiteajaga. Nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides puhverdas hõive kahanemist subsiidiumprogramm. Kui neid asjaolusid arvesse võtta, siis seekordse kriisi ajal kannatas hõive üsna palju ja samuti võib öelda, et kriis jõudis tööturule suhteliselt kiiresti,» rääkis Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar teise kvartali tööturu ülevaadet tutvustades.

Eriolukorra ajal kasvas registreeritud töötute arv Eestis paari kuuga umbes 12 000 inimese võrra ning eriolukorra lõppedes ehk 16. mail oli töötuid ligi 49 500. Praeguseks on töötute arv umbes 600 inimese võrra suurem kui viis kuud tagasi.

Märksõnad
Tagasi üles