K, 29.06.2022

Riik ravib looma- ja marjaäri haavu

Meinhard Pulk
, reporter
Riik ravib looma- ja marjaäri haavu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Aasta põllumees 2020 Kaja Piirfeldt usub, et autasu tõid talle ühiskondlik panus ja suhtlemisoskus.
Aasta põllumees 2020 Kaja Piirfeldt usub, et autasu tõid talle ühiskondlik panus ja suhtlemisoskus. Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

Maaeluministeeriumis alustati eelmisel nädalal ühtse hüvitiste paketi väljatöötamist koroonakriisist löögi saanud põllumajandusele.

Nimelt kohtus maaeluministeerium eelmisel nädalal põllumajandusega tegelejate esindajatega. Põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsleri Marko Gorbani sõnul otsustati koos kokku arvutada, kui suureks hinnanguline kahjusumma kujuneb. Sellest praegu veel teadmata summast edasiste lahenduste otsimine ka sõltub.

«Vahendeid kahjude hüvitamiseks on teoreetiliselt võimalik otsida kas selle või järgmise aasta eelarve piires,» sõnas Gorban. «Arvestama peab ka asjaoluga, et see mõju võis olla erinev nii valdkonniti kui ka ettevõtetepõhiselt. Osa maaettevõtjaid suutis edukalt riske hajutada ja tuli keerulise ajaga hästi toime. Võimalikud hüvitamisotsused tehakse valitsuse tasandil ning seetõttu on praegu ennatlik midagi detailsemalt ennustada.»

Märksõnad
Tagasi üles