T, 21.03.2023

Krimiromaan, mis toimib kui reisiplaanide inspiratsiooniallikas

Helen Pärk
, krimikriitik
Krimiromaan, mis toimib kui reisiplaanide inspiratsiooniallikas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Walker, «Surm Dordogne’is».
Martin Walker, «Surm Dordogne’is». Foto: Raamat

Vähem kui kolme tuhande elanikuga St Denis’ väikelinnas leiab aset koletu juhtum, jõhkralt tapetakse alžeeria päritolu erus olev armeeseersant. Kõrges vanuses sõjakangelase kodunt on kadunud talle kuulunud Sõjaristi orden ja foto jalgpallimeeskonnast, milles mees noorena mängis. Esimene mõte, mis politseiülemale Benoît (Bruno) Courrèges’ile pähe tuleb, on see, et tegemist on rassismiteoga, poliitilise hukkamisega.

«Surm Dordogne’is» on esimene krimilugu šoti päritolu kirjaniku, Prantsusmaal resideeriva Martin Walkeri (1947) loodud Dordogne’i müsteeriumide sarjast, kus juhtumeid lahendab kohalike poolt armastatud politseiülem Bruno. Viimase tegelaskuju loomisesse on autor tugevasti panustanud – nooremas keskeas poissmees, kes on piirkonnas elavate tütremammade poolt kuulutatud «kõige ihaldusväärsemaks kavaleriks».

Bruno on lühemat kasvu, heas vormis, osav tennisist ja hinnatud tennisetreener, oskuslik söögitegija, hakkaja aiapidaja, meeldiv vestluskaaslane, voolava jutuga kavalpea, sõpradele jäägitult ustav, võrratu diplomaat ning lisaks veel arvukalt muidki suurepäraseid isikuomadusi. Kui nüüd veel lisada oma käte ja sõprade abiga üles ehitatud hunnitu ja korras elamine ning hästi kasvatatud basset Gigi, siis jääbki üle vaid õhata.

Märksõnad
Tagasi üles