N, 23.03.2023

Näoga vastu asfalti, auto trahviparklasse

Irina Kablukova
, reporter
Näoga vastu asfalti, auto trahviparklasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 35
Kesklinna politseijaoskonna patrulltalituse juht Taavi Kirss selgitas juhtunut korrakaitsjate vaatepunktist: «8. oktoobril märkas Kesklinna politseijaoskonna patrull Sikupilli kaubanduskeskuse parklas sõiduautot Ford, mis oli pargitud parkimiskohtade vahele kohas, mis on ette nähtud transpordivahendite läbisõiduks. Sõiduki juures viibis mees, keda politseinikud palusid parkida sõiduk korrektselt.»
Kesklinna politseijaoskonna patrulltalituse juht Taavi Kirss selgitas juhtunut korrakaitsjate vaatepunktist: «8. oktoobril märkas Kesklinna politseijaoskonna patrull Sikupilli kaubanduskeskuse parklas sõiduautot Ford, mis oli pargitud parkimiskohtade vahele kohas, mis on ette nähtud transpordivahendite läbisõiduks. Sõiduki juures viibis mees, keda politseinikud palusid parkida sõiduk korrektselt.» Foto: Marko Saarm / Sakala

Tallinlasele Jevgenile jääb 8. oktoobri öö kauaks meelde – tema auto teisaldati Sikupilli keskuse tühjalt parkimisplatsilt, mehel endal aga pandi käed raudu. Ta toimetati politseijaoskonda, kuid lasti viimaks ilma ühegi süüdistuse või trahvita vabaks. Politsei kinnitusel otsustati sõiduk ära võtta «profülaktilistel eesmärkidel». Jevgeni ütles portaalile Rus.Postimees ausalt, et oli eelneva õhtu veetnud lõbustusasutuses, kus tarbis alkoholi, ning teadis, et ei tohi seetõttu sõidukit juhtida. «Auto oli pargitud kaubanduskeskuse juurde, ma liigutasin seda paari meetri võrra, kuid sain kohe aru, et sõita ei tohi, ning helistasin sõbrale, et ta tuleks ja sõidutaks mu koos autoga koju,» räägib Jevgeni.

Ta ei eita, et politseipatrulli saabumise ajal ei seisnud tema sõiduk parkimiskohal. «Kuid auto kindlasti ei seganud kedagi, kuna keskuse parkimisplats oli siis täiesti tühi ja selle kaudu ei sõida keegi.»

Oma sõnade kinnituseks näitas ta videot, mille oli salvestanud mobiiltelefoniga ja millelt võib näha, mis toimus tema ja politseinike vahel. Politseinik selgitab Jevgenile, et tema auto on valesti pargitud, ja palub selle õigesse kohta parkida. Jevgeni aga vastab, et ei saa hetkel rooli taha istuda, kuid on juba kutsunud välja kaine juhi, kes peaks iga hetk saabuma. Politseinik ütleb, et välja on kutsutud teisaldaja. Selle peale küsib Jevgeni, milleks teisaldada, kui kohe saab autoga ära sõita.

«Kui puksiir saabus, otsustasin oma autosse istuda, et seda ei teisaldataks,» jätkab Jevgeni. Videost võib aru saada, et politseinik on juba otsustavalt häälestunud – ta nõuab, et juht väljuks autost, ning lubab võimuesindaja seaduslikule nõudmisele mitteallumise korral jõudu kasutada. Salvestis katkeb hetkel, mil algab rüselus.

Tagasi üles