Veiko Kommusaar: politsei vajab õigeid tööriistu

Veiko Kommusaar. FOTO: Arno Mikkor

Peame alati olema kurjategijatest sammu võrra ees, kirjutab siseministeeriumi sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Veiko Kommusaar.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel ajal on olnud palju juttu kõnekaartidest ja suhtlusrakendustest, mida kurjategijad usinalt kasutavad. Kui tahame, et politsei saaks kurjategijale jälile, siis on tal selleks vaja ka sobivaid vahendeid. Infotehnoloogia arenguga arenevad ka kriminaalsete tegelaste infotehnoloogilised oskused. Seega peame siin olema neist sammu võrra ees.

Ma ei toetaks kunagi algatusi, mis muudaksid Eesti n-ö Suure Venna riigiks. Tahan vaid, et inimesed saaksid siin elades öelda, et nemad ei tunne muret oma turvalisuse pärast, sest politseil on kurjategijate peatamiseks vahendid olemas.

Kavandatud muudatused puudutavad ainult kriminaalkurjategijaid, nagu tapjad, retsidivistid, organiseeritud kurjategijad – neid, keda me tänaval eales kohata ei taha. Seega, kui sa pole kurjategija, siis ei pea sa end plaanitavatest muudatustest puudutatuna tundma. Kui, siis ainult selle võrra, et sinu ja sinu lähedaste elu muutub turvalisemaks ning hoitumaks.

31.10.2020 03.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto