P, 4.06.2023

Skeleton jätkab suurinvesteeringu toel kasvamist

Lennart Ruuda
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Skeleton Technologies juhatuse esimees Taavi Madiberk. 
Skeleton Technologies juhatuse esimees Taavi Madiberk. Foto: Eero Vabamaegi

Superkondensaatoreid tootev Eesti idufirma Skeleton Technologies kaasas investoritelt 41,3 miljonit eurot. See on Bolti järel tänavu suuruselt teine rahapaigutus Eesti iduettevõttesse. Ettevõtte asutaja ja juht Taavi Madiberk ei soostunud Postimehele ütlema, kes konkreetselt firmasse raha panid. Ta selgitas põgusalt, et tegu on Euroopa juhtivate tööstus- ja tehnoloogiainvestoritega, kes viisid muu hulgas nullist börsile Hollandi makseettevõtte Adyen.

Krediidiinfost selgub, et uute investorite pilt on kirju. Teiste hulgas on seal näiteks Hispaanias registreeritud Global Portfolio Investments S.L, Rootsi investeerimisfond Nidoco AB, Šveitsi kodanik Karl Erik Bengt Wahlqvist, aga ka Kuveidi ja Hongkongi kodanikud. Lisaks uutele investoritele suurendasid oma osalust juba vanad olijad, näiteks Harju Elekter ning Aivar ja Margus Linnamäe.

Madiberk lisas, et peamine osa uutest investoritest tuli finantsnõustaja, Šveitsi pangandushiiu UBSi kaudu. Üht strateegilist, teistest silmanähtavalt suurema tüki hauganud investorit pole, pigem on palju väiksemaid omanikke. Huvi Skeletonisse investeerimise vastu oli suur, kinnitas asutaja, mistõttu ei pidanud investoreid kaugelt otsima. Kokku on Eesti idufirma kaasanud nüüdseks 93 miljonit eurot.

Skeleton sai rahasüsti ajal, mil ettevõte loodab püstloodis kasvama hakata. Ehkki tegu pole sugugi uue firmaga, tammus nende käive pikka aega ühe koha peal ja suurt läbimurret ei tulnud. Hiljuti said nad aga jala autotööstuse ukse vahele ja sõlmisid lepinguid 150 miljoni euro väärtuses, mis järgmistel aastatel firma kontole laekub.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles