Hiina lasi põhja ajaloo suurima aktsiate esmaemissiooni

Peagi pidi börsile jõudma miljardär Jack Ma (pildil) ning Alibabaga seotud Ant Group, millest pidi kujunema maailma ajaloo suurim aktsiate esmaemissioon. Nüüd tõmbas Hiina börsileminekule pidurit. FOTO: YUYA SHINO/REUTERS

Peagi pidi börsile jõudma miljardär Jack Ma (pildil) ning Alibabaga seotud Ant Group, millest pidi kujunema maailma ajaloo suurim aktsiate esmaemissioon. Nüüd tõmbas Hiina börsileminekule pidurit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina suurima internetikaubamajaga Alibaba seotud finantstehnoloogiafirma Ant Group pidi kohe-kohe börsile tulema. Investeerimishuvilised spekuleerisid, et kokku suudab firma börsiosalistelt koguda umbes 35 miljardit dollarit, mis oleks teinud sellest ajaloo suurima esmaemissiooni.

Ent Hiina võimud kutsusid vaibale suuromaniku Jack Ma, kelle tegemised viimasel ajal võimudele meeltmööda pole olnud. Lisaks andsid ametivõimud teada, et riik kavatseb muuta Ant Groupi puudutavaid regulatsioone. See mõistagi oli emissiooni oluliselt mõjutav teave.

Shanghai börs teatas otsusest esmaemissioon tõkestada teisipäeva hilisõhtul, vähem kui 48 tundi enne seda, kui aktsiad pidanuks börsile minema. Ant pidi tegema neljapäeval topeltnoteeringu Shanghai ja Hongkongi börsil ning ettevõttele oli juba koht Hiina tehnoloogiaindeksis reserveeritud. Hongkongi börs andis samuti teada, et aktsiate esmane pakkumine lükatakse ka seal edasi. Shanghai börs teatas napilt, et Ant Financial ei pruugi täita kõiki börsiletuleku nõudeid, näiteks informatsiooni avaldamise nõudeid, refereeris CNBC hiinakeelset teadet.

04.11.2020 06.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto