Demokraatide sinine laine muutus hapraks nireks

USA presidendivalimiste lõpptulemus polnud eile õhtuks selge, kõlama jäid aga Joe Bideni ja demokraatide oodatust kehvem sooritus ning Donald Trumpi valmisolek võtta ette kohtutee. FOTO: ROBYN BECK/AFP/Scanpix

Demokraatide loodetud ja arvamusküsitlustes ennustatud sinist lainet ei paista kusagilt. Selle asemel võivad ameeriklased hinge kinni hoides oodata mitu päeva, kes pääseb järgmiseks neljaks aastaks Valgesse Majja ja kas tasavägine heitlus võib eskaleeruda lahinguks kohtutes.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui veel päev enne valimisi arutleti, millist viimase minuti imet oleks Donald Trumpil vaja, et presidendivalimised võita, siis eile käis juba rehkendamine selle ümber, mis valemiga oleks Joe Bidenil üldse võimalik Ovaalkabinetis koht sisse võtta.

Tõsi, Bideni võiduvõimalused on tegelikult veidi paremad, sest valijameeste kogus oli ta Postimehe trükkimineku ajaks saanud 238 häält Trumpi 214 vastu ning Trumpi ei päästa eriti seegi, kui lisada sinna kindlad kolm häält Alaskalt. Tasub ka märkida, et eilseks oli Biden kogunud 70,2 miljoni valija hääle, Trumpi saak oli aga 67,4 miljonit. Sellega sai Bidenist kõige suurema häältesaagiga kandidaat Ameerika Ühendriikide valimiste ajaloos.

04.11.2020 06.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto