Jüri gümnaasium ei saa kauemaks koduõppele jääda

Jüri Gümnaasiumi direktor Liina Altroff tühjas esimese klassi ruumis. FOTO: Tairo Lutter

Terve Harjumaa Jüri gümnaasiumi pere on eilsest distantsõppel: kõik 1286 õpilast ja 190 koolitöötajat. Põhjuse selleks andis positiivse koroonaproovi andnud sööklatädi, lisaks tuvastati viirus ühel õpilasel. Haridus- ja teadusministeerium asjade sellise käiguga rahul pole ja nõuab, et kontaktõpe tagataks vähemalt esimeses kooliastmes ja tuge vajavatel õpilastel, aga sööklatädi haigestumisest ja ülejäänud sööklatöötajate isoleerimisest tekkinud probleem tuleb lahendada muul viisil.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimati oli haigestunud sööklatädi tööl eelmisel nädalal. Jüri gümnaasiumi sööklatöötajad kannavad kogu aeg maski ja kindaid, toiduletid on saalist eraldatud läbipaistva plastiga. «Terviseametil on lähikontaktseks hindamisel kindlad kriteeriumid (otsene füüsiline kontakt ehk 15 minutit lähemal kui kaks meetrit – L.-E. L.) – tema lähikontakt õpilaste ja õpetajatega ei ole tõenäoline,» märkis kooli direktor Liina Altroff.

Terviseameti andmetel tuvastati 1. novembril lisaks sööklatöötajale koroonaviirus ühel õpilasel. Temaga puutus koolis lähedalt kokku 33 inimest. Postimehe andmetel õpib haigestunud õpilane vanemas kui kuuendas klassis.

05.11.2020 07.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto