Evelyn Kaldoja: elagu keskpärasus!

Evelyn Kaldoja. FOTO: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Mul on väga hea meel, et Leedus ei vahetu võimupartei suure võiduga ning selle kommentaari kirjutamise ajal veel ebakindel, kuid siiski tõenäoline Joe Bideni tõus USA järgmiseks presidendiks ei tule jõulise enamusega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See tähendab, et nii Leedu Isamaaliidu kui ka USA demokraatide kuklasse jääb tiksuma teadmine, et oponenti valinud inimeste enamus kaldub endiselt teisele poolele ja tuleb otsida lahendusi ka vastaspoolt toetanute muredele, sest muidu kukub münt järgmistel valimistel tagasi sinna, kus see just oli.

Mul on ka hea meel, et tõenäoline järgmine Leedu peaminister Ingrida Šimonytė pole tuntud kui ideoloogiline tulihing, vaid finantskriisi rahandusministri kohalt haldamise kogemusega pragmaatiline juht.

Ning et Bidenit ei seosta paljud eriti muu kui sellega, et ta pole Donald Trump. Nagu sõnastas Twitteris üks poolakas: Biden on katoliiklane, kes on elanud 43 aastat sama abikaasaga, tal on olnud sama raske saatus nagu Iiobil (sarnaselt piiblitegelasega on ta kaotanud lähedasi – 1972. aastal liiklusõnnetuses aastase tütre Amy ja abikaasa Neilia, 2015. aastal vähile 46-aastase poja Beau) ja ta on Kremli imperialismi vastane; Trump samas on nii kirikuid kui ka naisi vahetanud kaks korda lahutatud protestant, kellele meeldib Vladimir Putin.

06.11.2020 09.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto