L, 26.11.2022

Evelyn Kaldoja: elagu keskpärasus!

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Evelyn Kaldoja: elagu keskpärasus!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Evelyn Kaldoja.
Evelyn Kaldoja. Foto: Eero Vabamaegi/PM/SCANPIX BALTICS

Mul on väga hea meel, et Leedus ei vahetu võimupartei suure võiduga ning selle kommentaari kirjutamise ajal veel ebakindel, kuid siiski tõenäoline Joe Bideni tõus USA järgmiseks presidendiks ei tule jõulise enamusega.

See tähendab, et nii Leedu Isamaaliidu kui ka USA demokraatide kuklasse jääb tiksuma teadmine, et oponenti valinud inimeste enamus kaldub endiselt teisele poolele ja tuleb otsida lahendusi ka vastaspoolt toetanute muredele, sest muidu kukub münt järgmistel valimistel tagasi sinna, kus see just oli.

Mul on ka hea meel, et tõenäoline järgmine Leedu peaminister Ingrida Šimonytė pole tuntud kui ideoloogiline tulihing, vaid finantskriisi rahandusministri kohalt haldamise kogemusega pragmaatiline juht.

Ning et Bidenit ei seosta paljud eriti muu kui sellega, et ta pole Donald Trump. Nagu sõnastas Twitteris üks poolakas: Biden on katoliiklane, kes on elanud 43 aastat sama abikaasaga, tal on olnud sama raske saatus nagu Iiobil (sarnaselt piiblitegelasega on ta kaotanud lähedasi – 1972. aastal liiklusõnnetuses aastase tütre Amy ja abikaasa Neilia, 2015. aastal vähile 46-aastase poja Beau) ja ta on Kremli imperialismi vastane; Trump samas on nii kirikuid kui ka naisi vahetanud kaks korda lahutatud protestant, kellele meeldib Vladimir Putin.

Märksõnad
Tagasi üles