L, 8.10.2022

Hingedekuu on loomaaias pühendatud kakulistele ja jääkarudele

Hingedekuu on loomaaias pühendatud kakulistele ja jääkarudele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valvas vöötkakk seirab ümbrust.
Valvas vöötkakk seirab ümbrust. Foto: Inari Leiman

Isadepäeva sissejuhatuseks kutsub loomaaed laupäeval, 7. novembril kullimäele jalutama ja kakupäevast osa saama. Aasta eelviimane kuu ongi pühendatud kakulistele ja jääkarule. Igal laupäeval tutvustavad loomaaia noored loodushariduse spetsialistid neid suurte silmade, kohevate sulgede ja hääletu lennuga ööaktiivseid röövlinde, kelle huiked novembrividevikus kaugele kostavad. Jääkaru Friida uue paarilise saabumise ootust aitab aga kindlasti leevendada tema elukeskkonna põnevamaks muutmine külastajate vaateväljas.

Teisipäeva hommikul transpordikasti meelitatud, autole tõstetud ja enam kui 30 tundi teel olnud jääkaru Aron jõudis kolmapäeva õhtul oma uude koju La Flèche’i loomaaeda Prantsusmaal, tunneb end hästi ning tutvub uute hooldajate, uue ümbruse ja tulevase kaaslase lõhnaga.

Samuti on loota, et 19. novembril 2007 Moskva loomaaias sündinud ning Saksamaal ja Prantsusmaal elanud isane jääkaru Raspi, kes on määratud emakaru Friida kaaslaseks, soostub lähiajal kasti ronima ja tema praegune kodu Yorkshire Wildlife Park Inglismaal saab ta Tallinna poole teele saata.

Märksõnad
Tagasi üles