Karjääri raskeim pingutus, mida tahaks uuesti kogeda

Mihkel Räim ja Martin Laas suutsid kannatusele vastupidada ja Hispaania velotuuril finišijoone ületada. FOTO: Facebook @mihkelraimofficial

Läinud nädala lõppes jalgratturite aasta viimane suurtuur, milleks oli Hispaanias sõidetav Vuelta a España. Tavapäraselt augusti lõpus ja septembri alguses korraldatav võistlus toimus tänavu koroonaviiruse tõttu kaks kuud hiljem. Samuti lühendati trassi, mistõttu tuli ratturitel tavapärase 21 asemel läbida 18 etappi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui viimastel aastatel on Eestit suurtuuridel esindanud peamiselt Maarjamaa esiratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, siis nüüd said oma võimaluse Martin Laas (Bora-Hansgrohe) ja Mihkel Räim (Israel Start-Up Nations). Suurde mängu kumbki debütant ei tõusnud, kuid nende seatud eesmärk polnudki selline. Küll said mõlemad suurtuuri maitse suhu ja nüüd soovitakse kõige kõrgemal tasemel end veelgi proovile panna. Samuti jäädi kogetuga väga rahule.

Nii Laas kui ka Räim tõestasid, et suudavad sellisel tasemel korralikult hakkama saada, olles pildis ja aidates peamiselt oma tiimide liidreid. Räimele anti võimalus end tõestada ka grupifinišites, kus eestlane korra ka esikümnesse jõudis – seda Vuelta neljandal etapil, mil ta kõrge kaheksanda koha saavutas.

09.11.2020 11.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto