L, 1.10.2022

Rahvaloendus korraldatakse uut moodi

Aimar Altosaar
, toimetaja
Rahvaloendus korraldatakse uut moodi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinnas töötanud rahvaloendajad tagastavad 2011. aastal statistikaametile töövahendeid. Tänapäevane loendus tuleb aga suuresti digitaalne.
Tallinnas töötanud rahvaloendajad tagastavad 2011. aastal statistikaametile töövahendeid. Tänapäevane loendus tuleb aga suuresti digitaalne. Foto: Mihkel Maripuu

Võrreldes varasematega on 2022. aasta jaanuari esimesel kahel nädalal toimuv rahvaloendus uudne: suurem osa vajalikest andmetest saadakse kätte riiklikest registritest. Selleks hakati tegema ettevalmistusi kohe pärast eelmist loendust 2011. aastal, kui võeti ette kõigi loenduseks vajaminevate registrite töö kvaliteedi kontrollimine, parandamine ja täiendamine.

Statistikaameti peadirektor Mart Mägi teatas eilsel kohtumisel ajakirjanikega, et 2022. aasta rahvaloendus, mis fikseerib Eesti rahvastiku 2021. aasta 31. detsembri seisuga, on sisuliselt juba alanud. Kuna põhiosa rahvaloendusest ehk n-ö standardne ja kohustuslik info saadakse seekord kätte riiklikest registritest, on väga tähtis nende kvaliteet. See oli väga suur töö, kuid tasub kindlasti ära, sest edaspidi peaks registritest hangitav info olema täpne ja kättesaadav ka jooksvaks rahvastiku arvestuseks.

Märksõnad
Tagasi üles