Rahvaloendus korraldatakse uut moodi

Tallinnas töötanud rahvaloendajad tagastavad 2011. aastal statistikaametile töövahendeid. Tänapäevane loendus tuleb aga suuresti digitaalne. FOTO: Mihkel Maripuu

Võrreldes varasematega on 2022. aasta jaanuari esimesel kahel nädalal toimuv rahvaloendus uudne: suurem osa vajalikest andmetest saadakse kätte riiklikest registritest. Selleks hakati tegema ettevalmistusi kohe pärast eelmist loendust 2011. aastal, kui võeti ette kõigi loenduseks vajaminevate registrite töö kvaliteedi kontrollimine, parandamine ja täiendamine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Statistikaameti peadirektor Mart Mägi teatas eilsel kohtumisel ajakirjanikega, et 2022. aasta rahvaloendus, mis fikseerib Eesti rahvastiku 2021. aasta 31. detsembri seisuga, on sisuliselt juba alanud. Kuna põhiosa rahvaloendusest ehk n-ö standardne ja kohustuslik info saadakse seekord kätte riiklikest registritest, on väga tähtis nende kvaliteet. See oli väga suur töö, kuid tasub kindlasti ära, sest edaspidi peaks registritest hangitav info olema täpne ja kättesaadav ka jooksvaks rahvastiku arvestuseks.

09.11.2020 11.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto