Mart Helme lahkus, probleem jääb

Peaminister Jüri Ratas jagas pärast valitsuskoalitsiooni kriisikoosolekut ajakirjandusele kommentaare, tema taga rõõmustas äsja siseministri ametist tagasi astunud Mart Helme. FOTO: Kaader videost

Mart Helme (EKRE) teatas eile hommikul, et astub siseministri kohalt tagasi. Põhjuseks Tre raadio saates «Räägime asjast» kõlanud rängad süüdistused nii Ameerika Ühendriikide kui ka Eesti valimiste kohta. Peaminister Jüri Ratase (KE) sõnul oli Mart Helme tagasiastumine märkimisväärne poliitilise kaaluga samm, et koalitsioon saaks jätkata. Opositsioon mängis Mart Helme umbusaldamise kiirkorras ümber rahandusminister Martin Helme umbusaldamiseks. See kukkus aga läbi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Martin ja Mart Helme rääkisid pühapäevases raadiosaates, kuidas USA valimised toimusid pettuse abil ning et Joe Biden on korrumpeerunud. Lisaks öeldi, et ka Eesti e-valimised ei ole ausad. See ajas EKRE koalitsioonipartneritel harja punaseks. Seekord helistas peaminister Ratas EKRE esimehele Martin Helmele otse, et väljaöeldud seisukohti hukka mõista. «Eesti valitsuse liikmed peavad suutma jääda meie suurima liitlase sisepoliitikat kommenteerides tasakaalukaks. Mart ja Martin Helme peavad lõpetama koheselt Eesti ja USA suhete õõnestamise,» kirjutas Ratas seejärel Facebooki. Mart Helme oli aga juba samal õhtul otsustanud ministrikohast loobuda.

09.11.2020 11.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto