Nõukogu juht: see on rünnak ERRi sõltumatusele (87)

Andres Einmann
Copy
Riigikogu liige Kalle Grünthal (Konservatiivne Rahvaerakond) toob ERRi tasakaalustamatuse näiteks samasooliste abielu ja USA presidendivalimiste kajastused.
Riigikogu liige Kalle Grünthal (Konservatiivne Rahvaerakond) toob ERRi tasakaalustamatuse näiteks samasooliste abielu ja USA presidendivalimiste kajastused. Foto: Sander Ilvest

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige Kalle Grünthal algatas esmaspäeval riigikogus rahvusringhäälingu seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on algataja sõnul tagada poliitiline tasakaalustatus, nii et programmid ei eelistaks üht erakonda või poliitilist liikumist teisele. Ringhäälingunõukogu esimees Rein Veidemann nimetab eelnõu otsesõnu katseks allutada rahvusringhääling valitsuse kontrollile.

Eelnõu arutama ­hakkava riigikogu kultuurikomisjoni keskerakondlasest esimees Aadu Must jääb oma väljaütlemistes diplomaatilisemaks, kuid tema sõnul ei tule eelnõu esitatud kujul ilmselt komisjonis arutlusele ning see ühendatakse juba komisjoni menetluses oleva rahvusringhäälingu seaduse muutmise eelnõuga.

Grünthali sõnul ei pea eelnõu vajalikkuse tõestamiseks väga kaugesse minevikku minema. «Marko Reikopi juhitud saates «Ringvaade» räägiti hiljuti väga palju samasooliste abielust, aga ma ei ole tähele pannud, et ETVs oleks samasuguses võtmes olnud arutelu all ka klassikaline abielu mõiste ehk abielu mehe ja naise vahel,» ütles Grünthal.

Kommentaarid (87)
Copy
Tagasi üles