Tallinna Linnateatri tootmiskompleks avas uksed

Linnateatri uue tootmiskompleksi avamine. FOTO: Mihkel Maripuu

Eile avati Tallinna Linnateatri lao- ja tootmishoone Suur-Sõjamäel. Seal hakkavad valmima teatri dekoratsioonid kunstniku kavandist kuni lõpptulemuseni. Uues ja tänapäevaste töötingimustega hoones on arvestatud sellega, et liikumine ja transport oleks võimalikult sujuv ja loogiline.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esimesele korrusele on kavandatud kõikvõimalikud töökojad ja vajalikud laoruumid. Seal on kostüümide, rekvisiitide, dekoratsioonide ja mööbli ladu, metalli- ja puidutöökoda, monteerimisruum ja garaažid, aga ka maalisaal, pesuköök ja tehnilised ruumid. Kahel ülemisel korrusel on töötajatele mõeldud riietus-, pesemis- ja puhkeruumid ning koosolekute ruumid ja kabinetid. Kohapeal on veel võimalik püsti panna kogu lava ja see siis tervikuna Laiale tänavale teatrisse transportida.

Kuni tänaseni valmistati ja ladustati lavastuste dekoratsioone linnateatri kompleksis vanalinnas, tootmisteenust aga osteti ruumipuuduse tõttu sisse mujalt. Uue tootmishoonega saab lahendada korraga peaaegu kõik sellega seonduvad probleemid. Projekt läks maksma 3,9 miljonit eurot. PM

11.11.2020 13.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto