Kevadisele tasemele lähenev haiguslehtede ralli kimbutab üha rohkem ettevõtjaid

Tööandjad kinnitavad, et esialgu on tõsisemaid probleeme suudetud ennetavalt vältida, varasematest raskustest on õpitud ja kevadel katsetatud kriisiplaanid peaksid ka nüüd töötama. Samas lisati, et käivad ettevalmistused veelgi halvemaks stsenaariumiks. FOTO: Ove Maidla

Novembris oli kolmapäevase seisuga avatud ligi 30 000 haiguslehte, seda on kümnendiku võrra enam, kui oli oktoobri keskmine näitaja. Uusi haigus- ja hoolduslehti avavad arstid viimastel nädalatel ligi 3000 päevas. Olukord sarnaneb üha enam kevadega, mil suleti kontoreid ja lühendati kaupluste tööaegu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Telefonikõnedega, milles töötajad kurdavad külmetusnähtude üle või teatavad lapse haigestumisest, algavad viimastel päevadel üha enamate juhtide hommikud. Kiiruga tuleb muuta vahetusi, liigutada töötajaid ühelt objektilt teisele, leida asendajad või teatada kauba hilinemisest. Lisaks haigestunutele kasvab ka hoolduslehtede arv, samuti tuleb täita need töökohad, kus inimesed on saadetud karantiini.

Tööandjad kinnitavad, et esialgu on tõsisemaid probleeme suudetud ennetavalt vältida, varasematest raskustest on õpitud ja kevadel katsetatud kriisiplaanid peaksid ka nüüd töötama. Samas lisati, et käivad ettevalmistused veelgi halvemaks stsenaariumiks.

12.11.2020 14.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto