Sõjaväepolitsei tahab õigust kontrollida kahtlasi mundrikandjaid

Kaitseväe väljaõppe ala lähedale sõitis Eesti ohvitseri mundri sarnaseid rõivaid kandev mees, sõiduki armatuurlauale oli kinnitatud Vene lipp ja tahavaatepeegli küljes rippus Georgi lint. FOTO: Kaitsevägi

Kaitseväelaste väljaõppe ala lähedal peatub punast värvi sõiduauto, roolis istub Eesti sõjaväelase mundris mees, käisel ohvitseri tunnused. Sõjaväepolitsei tähelepanu äratavad auto armatuurlauale kinnitatud Venemaa lipp ja tahavaate­peegli küljes rippuv Georgi lint.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Roolis istuv mees ei tee auto juurde astunud kaitseväelasi märkamagi ja vaatab mõtliku pilguga otse ette. Kuigi tegemist on selgelt provokatiivse olukorraga, ei saa sõjaväepolitseinikud mehe dokumente kontrollida või provokatsiooni eest vastutusele võtta, kuna neil pole selleks õigust.

Just selline vahejuhtum leidis hiljuti aset ühe Eesti kaitseväe väljaõppeala lähedal. Praegu on õigus vormikandmise reeglite rikkumisele reageerida vaid politsei- ja piirivalveametil, sõjaväepolitsei käed jäävad selles olukorras lühikeseks. Kui sõjaväepolitseinikud kutsuksidki kohale tavapolitsei, ei tohi nad praeguse seaduse järgi midagi ette võtta, kui veidra sümbolikombinatsiooniga mees otsustab enne politseipatrulli saabumist sündmuskohalt ära sõita.

12.11.2020 14.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto