«Ma ei ole kunagi selle fänn olnud, et pean olema avalikkusele teada»

Alar Laneman koos šveitsi valge lambakoera Zorroga. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnumaalt riigikokku valitud ja täna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) siseministri kandidaadina esitletud Alar Laneman (58) soovib ministrina lisaks sisejulgeolekut puudutavatele teemadele luubi alla võtta migratsiooniteema. Ministrikandidaat rõhutab, et migratsioon on tänapäeval paratamatu ning siin ei tohiks riik olla pealiskaudne.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ühendriikide valimissüsteemi usaldusväärsuse küsimärgi alla seadnud Mart Helme lahkus esmaspäeval siseministri kabinetist. Tema ametijärglaseks pürgiv riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liige Alar Laneman kavatseb jätkata Helme seniseid algatusi sisekaitse reservi loomisel ja piirivalve võimekuse suurendamisel. Lisaks on ta lubanud teravama pilgu alla võtta migratsiooniteema. Ministrikandidaat rõhutas, et migratsioon on tänapäeval paratamatu ja riik ei tohiks siin olla pealiskaudne. Lanemani kandidatuurile peab heakskiidu andma EKRE elektrooniline volikogu.

Ministriamet on suurepärane võimalus end laiemale avalikkusele tuttavaks teha. Saame tuttavaks: kuidas te end ise iseloomustate?

13.11.2020 16.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto