L, 25.03.2023

Veerpalu kohtuistung lükkus uude aastasse

Andres Einmann
Veerpalu kohtuistung lükkus uude aastasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Andrus Veerpalu 25. veebruaril 2019 Seefeldis, kaks päeva enne dopinguskandaali lahvatamist. 
Andrus Veerpalu 25. veebruaril 2019 Seefeldis, kaks päeva enne dopinguskandaali lahvatamist. Foto: Tairo Lutter

Esmaspäeval pidanuks Austrias Innsbruckis astuma kohtu ette spordipettusele kaasaaitamises süüdistatav suusataja Andrus Veerpalu, kuid kohus lükkas istungi koroonaviiruse leviku tõttu määramata ajaks edasi.

Innsbrucki maakohtu asepresident Andreas Stutter ütles Postimehele, et sellel aastal Andrus Veerpalu kindlasti Austrias kohtu ette ei astu. «16. novembriks määratud kohtuistung on tühistatud. Pandeemia tõttu toimub istung järgmisel aastal,» ütles Stutter ja lisas, et uue istungi toimumispäeva ei ole veel kindlaks määratud.

Andrus Veerpalu kaitsja, Innsbruckis tegutseva advokaadi Johannes Nagele sõnul selgus kohtuistungi ärajäämine sellel nädalal. Veerpalule esitatud süüdistust Nagele ei kommenteerinud. «Palume teilt mõistmist, et ma olen seotud kaitsja saladusega ja mul ei ole võimalik juhtumi kohta lähemaid kommentaare anda,» ütles Nagele.

Innsbrucki prokuratuuri pressiesindaja Hansjörg Mayri sõnul süüdistatakse suusatajaid Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärve spordipettuses ja Andrus Veerpalu spordipettusele kaasaaitamises.

Märksõnad
Tagasi üles