K, 29.03.2023

Ihaste ratsakooli endine juht mõisteti pedofiilias süüdi

Armas Riives
, reporter
Ihaste ratsakooli endine juht mõisteti pedofiilias süüdi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kohtuistung Ihaste ratsakooli direktori Marko Villemsoni üle. 
Kohtuistung Ihaste ratsakooli direktori Marko Villemsoni üle. Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Augusti lõpus pidas politsei kinni Ihaste ratsakooli endise direktori Marko Villemsoni, kahtlustades teda pedofiilias. Eile kinnitas Tartu maakohus Villemsoni ja prokuratuuri vahel sõlmitud kokkuleppe, millega tunnistati mees süüdi.

Villemsoni kahtlustati lapse­ealiste korduvas seksuaalses väärkohtlemises ning seksiga ahvatlemises, suguühtesse astumises või muus sarnases sugulise iseloomuga teos. Tartu Postimehe andmetel väärkohtles Villemson 13–14-aastaseid ratsakooli tüdrukuid.

Kohus mõistis Marko Villemsonile kolme aasta pikkuse vangistuse, millest šokivangistuses trellide taga tuleb veeta kuus kuud, mis algas kinnipidamise hetkest ehk 27. augustist. Seega pääseb Villemson vabadusse veebruari lõpus.

Ülejäänud kaks aastat ja kuus kuud vangistust jäävad kanda tingimisi, kui Villemson ei pane kolm aastat kestva katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab talle kriminaalhooldaja määratud kontrollnõudeid ja kohustusi.

Kuna Villemsoni ei ole varem karistatud, kaalus kohus, et tema puhul on tingimisi karistuse mõistmine põhjendatud. Samuti tuleb Villemsonil kanda kohtukulud 1659 eurot ühe aasta jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles