T, 29.11.2022

Raekotta pääseb piirangutega

Lenel Karu
Raekotta pääseb piirangutega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linnavalitsusse pääs on piiratud. Turvalindi raekoja ette on sättinud liuvälja ehitajad. 
 
Linnavalitsusse pääs on piiratud. Turvalindi raekoja ette on sättinud liuvälja ehitajad.  Foto: Raimu Hanson

Tänasest hakkavad üle Eesti kehtima uued piirangud, millest vabariigi valitsus palub hoolega kinni pidada. Ka Tartu linnavalitsus on muutnud töökorraldust ning soovitab linnakodanikel ametnikega suhtlemisel eelistada e-kanaleid või telefoni.

Enamiku Tartu linnavalitsuse tööruumide uksed on suletud ja neil on kirjas, kuidas osakonnaga kontakti saada. Avatud on sotsiaal- ja tervishoiuosakonnad piirkonnakeskustes, rahvastikutoimingute osakond (Küüni tänaval ja Tiigi tänaval) ning linnavalitsuse infokeskus (raekoja esimesel korrusel).

Erandjuhul võetakse kodanikke linnavalitsuse tööruumides vastu siis, kui e-kanalite kasutamine pole võimalik. Kohtumine tuleb ette registreerida ning kanda maski. «Soovime viia töökohal nakatumise riski miinimumini ning jätkata linnavalitsuse teenuste osutamist,» rääkis linnapea Urmas Klaas.

Linnapea sõnul tuleb praegu hoolikalt kaaluda iga ürituse korraldamist. «Vähem on parem, aga samas ei tohi jääda olulised asjad tegemata,» lisas ta.

Klaasi sõnul saab ühiskonda hoida võimalikult kaua avatud, kui elanikud järgivad piiranguid. «Kui Lõuna-Eesti inimene vaatab nakatunute arve ja mõtleb, et need polegi ju nii suured kui mujal, siis see ei anna kuidagi alust lõdvemaks reeglite järgimiseks,» rõhutas linnapea.

Tähtis on vältida tervishoiusüsteemi ülekoormamist, sest lisaks koroonahaigetele on meditsiiniasutustel vaja aidata ka teisi patsiente.

Muudatus kehtib linnavalitsuse töökorralduses esialgse kava kohaselt aasta lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles