Rain Epler: varem või hiljem mets kas kukub ümber või võetakse ikka maha

Inimesed räägivad, miks me piisavalt puitu ei väärinda, aga ise seisavad selle vastu, ütleb keskkonnaminister Rain Epler.  FOTO: Ülle Harju

Uus keskkonnaminister Rain Epler (43, EKRE) peab ettevõtjaid üldiselt mõistlikeks inimesteks ja avaldab lootust, et praeguses emotsionaalselt ülesköetud ühiskonnas on siiski võimalik saada metsatöösturid ja metsakaitsjad ühe laua taha sõbralikult arutlema ja kokku leppima.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Värsket keskkonnaministrit ei tunne ei looduskaitsjad ega puidutöösturid, ei EKRE pooldajad ega vastased. Kes on keskkonnaminister Rain Epler?

Võrumaa mees, abielus, peres kasvab kolm väikest last. Suurema osa karjäärist olen töötanud erasektoris suurtes rahvusvahelistes korporatsioonides, viimastel aastatel käigus hoidnud pruulikoda. Poolteist aastat tagasi asusin tööle Martin Helme nõunikuna, mis on mu esimene kogemus avalikus sektoris.

Millised on kõige enam maailmavaadet mõjutanud teosed – raamatud, filmid, isikud...?

Lapsepõlvest tuleb eredalt meelde «Kolme musketäri» sari, mis õpetas, mida tähendab sõprus ja sõnapidamine. Viimasest ajast Georges Friedmanni raamatud – tema vaade järgmise kümne aasta arengule USAs ja tuleva saja aasta peale kogu maailmas on huvitav.

Maailmavaatelt olen pigem konservatiiv selles tähenduses, et me ei peaks minema liiga hoogsalt lammutama ühiskonda, arvates, et suudame varemetele kohe midagi uut ja head asemele panna.

14.11.2020 17.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto