R, 9.12.2022

Koroonaviirus jõudis Puhja, mask pole veel elunorm

Aet Rebane
, ajakirjanik
Koroonaviirus jõudis Puhja, mask pole veel elunorm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valitsus on andnud range soovituse kanda kauplustes maski. Puhja poes tegid seda eile õhtupoolikul ligi pooled ostjad.
Valitsus on andnud range soovituse kanda kauplustes maski. Puhja poes tegid seda eile õhtupoolikul ligi pooled ostjad. Foto: Sille Annuk

Terviseameti andmetel oli eilse seisuga Puhja alevikus neli aktiivset koroonaviiruse juhtumit. Neli aktiivset juhtumit tähendab Elva vallavanema Toomas Järveoja sõnul seda, et neli inimest on saanud koroonadiagnoosi, pole nelja kollet, milles igaühes oleks mitu nakatunut.

Terviseamet on võtnud koroonapositiivsete lähikontaktsetega ühendust ning andnud neile edasised juhised. Siiani on kõik koroonaanalüüsi vajanud inimesed andnud proovi.

Uuesti avatud

Möödunud nädalal oli Puhja lasteaed koroonaviiruse tõttu suletud. «Terviseamet ja lasteaia juhtkond teavad testitulemuste põhjal, kes on haigestunud, ning samuti seda, kellega on need inimesed kontaktis olnud,» ütles Järveoja.

Seetõttu ei pea terviseamet lasteaia edasist sulgemist otstarbekaks. Puhja lasteaias avati eile need rühmad, kus keegi ei olnud koroonaviirusega nakatunud inimestega kontaktis.

Kui teid on määratud eneseisolatsiooni, tähendabki see seda, et peate püsima kodus ja vältima kontakte, ütles Elva vallavanem Toomas Järveoja.

Puhja lasteaia juhtkond jagab lastevanematele teavet, millised rühmad avatakse ja millised mitte ning missugused on edasised käitumisjuhised. Järveoja lisas, et kõik nakatunud ja nendega kontaktis olnud inimesed on saadetud eneseisolatsiooni.

Vallavanem pani elanikele südamele, et kõik need, kes on olnud koroonaviirusest haigestunud inimesega kontaktis, järgiksid rangelt terviseameti soovitusi. «Kui teid on määratud eneseisolatsiooni, tähendabki see seda, et peate püsima kodus ja vältima kontakte,» toonitas ta. Järveoja lisas, et praegu on aeg, mil kõigil tuleb olla väga vastutustundlik, ettevaatlik ning järgida valitsuse ja terviseameti soovitusi.

Mujal vallas pole

Puhja kool jääb lahti, kuid võib tööd ümber korraldada klasside kaupa. Kool annab selle kohta lastele ja lapsevanematele teavet. Puhjas jäävad ära järgmise kahe nädala kultuuriüritused. Huvitegevus ja -ringid kolitakse võimaluse korral nädalaks õue.

Järveoja sõnul pole tal infot, et mujal Elva vallas oleks koroonapositiivseid.

Vallavalitsus palub avalikes kohtades, sealhulgas raamatukogus ja poes, hoida üksteisega vahet, kanda maski ning desinfitseerida käsi. Kui võimalik, tuleb vältida ka rahvakogunemisi.

Koroonaoht piirab eakate huvitegevust

Tartu linnavalitsus leppis eakate piirkonnakeskustega kokku ajutised piirangud huvitegevuse korraldamisel.

Ringi- ja huvitegevust korraldatakse piirkonnakeskustes järgmisel kahel nädalal kuni 20 inimesega rühmades, samuti tuleb üritusi korraldades piirduda kuni 20 osavõtjaga. Päevakeskust külastades, sealhulgas ringi- ja huvitegevuses osaledes, tuleb kanda maski ja hoida piisavat vahet. Ära jätta tuleb tegevus, mis ei võimalda maski kanda.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on piirangud vajalikud selleks, et päevakeskusi oleks võimalik lahti hoida.

«Päevakeskuste sulgemine on viimane võimalus, seda me kindlasti teha ei soovi,» ütles Lees. «Palume kõigilt, keda need piirangud puudutavad, mõistvat suhtumist ning tuletame meelde, et viiruse leviku pidurdumine sõltub iga inimese panusest.»

Päevakeskuse juhtidel tuleb linnavalitsuse palvel läbi mõelda ka ohutusmeetmed ja käitumisjuhised olukorraks, kui päevakeskuse töötaja või külastaja haigestub. Piirangud vaadatakse üle kahe nädala pärast.

Piirangud lepiti kokku Kalda, Tähtvere ja Ropka-Karlova päevakeskuse, Kodukotuse ja Tartu eakate nõukojaga. Aet Rebane

Märksõnad
Tagasi üles