Veebikiskja leiab ohvri imelihtsalt

Rinaldo pressib Liinalt alastifotosid välja. FOTO: Pm

Kuigi vanemad õpetavad lastele, et võõraga ei tohi tänaval rääkida, temaga kaasa minna veel vähem, ei räägita internetiohtudest sama palju. Alaealiste seksile ahvatlemine ja neilt pornograafilise sisuga piltide väljapressimine muutub politsei andmetel aga järjest sagedasemaks. Kui sagedaseks täpselt, et tea keegi, sest arvet selliste juhtumite üle ei peeta. Tegemist on ühe varjatuma kuriteoliigiga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2018. aasta suvi. Rinaldo (22) alustas jututoas suhtlust 13-aastase Liinaga (nimi muudetud). Varsti läks vestlus edasi teistesse suhtlusvõrgustikesse. Täpsemalt Snapchati, kus saab tasuta vahetada sõnumeid, pilte ja videoid.

Üsna pea hakkas Rinaldo huvi tundma, kas Liina oleks nõus saatma talle endast fotosid. Selliseid, kus oleks paljast ihu näha. Tüdruk nõustus. Ta saatis ühe. Siis teise. Kolmandagi. Juba esimese pildi saatmine oli aga viga, sest Rinaldo nõudis üha enam ja enam pilte, kus oleks võimalikult palju näha tüdrukut nii, nagu jumal ta lõi.

Liina sai veast aru ja tahtis vestluse lõpetada. Rinaldo lubaski Liinale, et niipea kui tüdruk saadab uued pildid, kustutab ta vanad ära.

17.11.2020 19.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto