L, 10.12.2022

Miks? ⟩ ... ei piira Go Bus linnaliinibussides esiuste avamist, et kaitsta bussijuhte nakkusohu eest?

Armas Riives
, reporter
... ei piira Go Bus linnaliinibussides esiuste avamist, et kaitsta bussijuhte nakkusohu eest?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näomaskiga sõitja Tartu linnaliinibussis.
Näomaskiga sõitja Tartu linnaliinibussis. Foto: Margus Ansu

Vastab Sirle Prangel, Go Busi Tartu piirkonna teenindusdirektor

Go Bus ei piira bussi esiukse avamist ja piletite müüki, kuna see on bussifirma kui vedaja lepinguline kohustus linna ees. Kui eriolukorra ajal tuli Tartu linnavalitsuse poolt korraldus esiukse avamine lõpetada, siis praegu oleme saanud juhised, et kõik bussi uksed tuleb avada ja piletimüüki jätkata. Soovitame aga siseneda tagumistest ustest ning piletite eest tasuda panga- või ühiskaar­diga, mida valdav osa sõitjaid ka teeb.

Bussijuhid on salongist eraldatud klaasiga, mis neid sõitjatega suhtlemisel kaitseb ja aitab viiruse levikut tõkestada. Kõik bussijuhid on varustatud desovahendiga käte puhastamiseks ja isiklike maskidega. Kokkuleppel linnaga desinfitseeritakse busse iga päev põhjalikult. Bussides on desovahendid sõitjatele ja välja on pandud infomaterjalid, mis tuletavad meelde maskikandmise vajalikkust.

Miks ei piira Tartu linnavalitsus linnaliinibussides esiuste avamist, et kaitsta bussijuhte nakkusohu eest?

Vastab Oskar Vevers, Tartu ühistranspordi kvaliteedijuht

Kevadise eriolukorra ajal langes bussisõitjate arv märkimisväärselt. Seega oli võimalik bussisalongi alalt laenata põrandapinda ja sõitjatele esiuks sulgeda. Praegu, mil väga paljudel on ühissõidukeid vaja kasutada iga päev, soovime tagada sõitjatele võimalikult palju ruumi salongis ja hajutada sisenejad-väljujad eri uste vahel. Lisaks sellele on bussides üleval sildid ning sellest nädalast ka häälteavitus, mis palub sõitjatel bussis maski kanda. 

Märksõnad
Tagasi üles