R, 2.12.2022

Silmipimestava Ferrariga magusat elu nuusutamas

Priit Pullerits
Silmipimestava Ferrariga magusat elu nuusutamas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Ajakirjanik Priit Pullerits osutamas nimetissõrmega Ferrari Roma roolil kohale, kus asub käivitusnupp.
Ajakirjanik Priit Pullerits osutamas nimetissõrmega Ferrari Roma roolil kohale, kus asub käivitusnupp. Foto: Tairo Lutter

Kümmekond minutit, et tutvuda Romaga. Ferrari uusim mudel, Itaalia pealinna järgi nimetatud auto käis korraks Tallinnas. Arter hüppas rooli. Ei, puges rooli.

Sa pead olema nõtke. Isegi siugjas.

Kui tahad sisse saada.

Sest mis kasu on kaheksasilindrilisest kahe turbokompressoriga mootorist ja kaheksakäigulisest topeltsiduriga automaatkäigukastist, rääkimata kiirendusest sajani pelgalt 3,4 sekundiga, kui sa isegi rooli taha – tegelikult on loogiliselt õige öelda rooli ette! – ei pääse.

Paljud ei pääse. Asi pole üksnes selles, et Ferrari uusim mudel, Itaalia pealinna järgi nimetatud Roma, maksab ligi 200 000 eurot. Tundub hirmpalju, eks? Kuid selle summa eest saate tuleval kevadel Tallinna kesklinnas valmivas Ambassadori luksuskorteritega majas kõige väiksema, hruštšovkadest tuttava ühetoalise mõõtu elamise.

Aga lööte Ferrari Roma rooli allservas nupu vajutusega 620 hobujõudu möirgama ning kõik keeravad uudistades pead. Keeraks isegi siis, kui nad mootori kõvahäälset laulu ei kuuleks, vaid silmanurgast viivuks midagi erilist näeks – sest Ferrari Roma ei ole auto, mis tuhandete keskklassi sõidukite üha ühtlasemasse massi sulanduks.

Kuid olgu seegi otse välja öeldud: teil, mul ega tuhandetel teistel ei ole Ferrari Romat vaja. Igatahes Eestis ja igal juhul Tallinnas küll mitte. Kas või seepärast, et kõik

Märksõnad
Tagasi üles