Need sõnad neli korda ministriametit pidanult kehtisid tema aja kohta valitsuses, nagu kehtivad küllap nüüdki: «Kui konkureerivad erakonnad võtavad sinu vastu sõna, tuleb seda üldjuhul võtta komplimendina. Järelikult jääd jalgu, oled ohtlik, ja nad üritavad teha kõik, et sind maha tampida. Kui sa jalgu ei jää, kui opositsioonil on sinust ükskõik, siis nad ei viitsi üldse sinu teemal sõna võtta.»
Kui nüüdsetes ja äsjastes põnevust tekitavates küsimustes keegi pädevalt ja elukogenult sõna sekka võiks öelda, oleks üks sellistest kindlasti Urve Palo, kes on neljal korral pidanud ministriametit ning enne seda juhtinud keerulistel aegadel suurt ettevõtet – nagu ta juhib praegugi, kaks aastat pärast poliitikast taandumist.
Ministrikohalt omal soovil ära minna – Palo teab, kuidas see käib.
Taluda ajakirjanduse ja opositsiooni korraldatud nüpeldamist – Palole samuti tuttav tunne.
Mis moodi ületada ühiskonnas süvenenud lõhesid – Palo on pidanud sellega tegelema.
Koroonaajal mitmesaja töötajaga ettevõtet elus hoida – Palo on pidanud ka sellega vaeva nägema.
Ja kirgi küttev kevadeks kavandatud referendum – Palol on muide ka abiellu jõudmise teemal isiklikku kogemust jagada.
On selline ütlemine, et kui tahad elus olla õnnelik, siis tee seda, mis sind tõeliselt erutab ja tiivustab. Kas olete elus oma suurima elevusetekitaja üles leidnud?
Olen. Aga see ei ole üks asi ja see muutub ajas.
Olen kogu aeg järginud suurtes otsustes südame häält, olgu abikaasa või töökoha valikul. Nii sai kunagi otsustatud ka erasektorist poliitikasse minek. Mul oli väga mugav töökoht, olin hinnatud, hästi tasustatud ja kui tuli pakkumine minna poliitikasse, ütlesin algul ei. Sest mul oli kõik nii hästi. Milleks turbulentsi juurde tekitada? Aga lõpuks ütlesin jah, sest südame hääl ütles, et tuleb minna.