Mitte ühtegi konkreetset inimest ei kaitse nakatumise eest see, et kaks vaktsiini on loodetavasti kohe-kohe saamas kasutusluba ning veel mitmed on lõpusirgel. Kaitsta saab ikka ja ainult see vaktsiin, mida on inimesele juba antud.
Vaktsiinid on tulemas. Euroopa Liidul on praeguseks lepingud vaktsiinile kasutusluba taotleva BioNTechi ja Pfizeriga ning veel nelja ravimifirmaga. Läbirääkimised käivad Modernaga, mis on samuti teada andnud oma vaktsiini viimase etapi katsete tulemustest, ja veel ühe ettevõttega. See tähendab, et eurooplasteni on loodetavasti jõudmas viis kuni kuus eri tüüpi vaktsiini. Esmalt peavad need aga läbima Euroopa ravimiameti kontrolli. Seejuures vahetatakse infot ameeriklastega, kes samuti tahavad selle kontrolli läbi teha vajaliku põhjalikkuse, ent tavapäratu kiirusega.
Seejärel peavad vaktsiinidoosid jõudma reaalselt kohale meie haiglatesse ja perearstikeskustesse. On pikemata selge, et kohe esimesel päeval ega esimestel kuudelgi neid kõigile ei jagu. Jaotamise üldpõhimõtted on selged juba kevadest peale. On igati arusaadav, et esmalt tuleb kaitsta just meedikuid, kes haigete ravimise eest hoolt kannavad. Kasvõi ainult pragmaatilistel põhjustel: ei ole võimalik meditsiiniõdesid ega arste asendada, saates haigeid ravima ajakirjanikke või trollijuhte. Kui pikalt õppinud oskajad inimesed ise massiliselt haigestuvad, siis ei ole kedagi meid ülejäänuid ravimas. Järgmiseks on loogilises järjekorras teised elutähtsate teenuste osutajad ning vanuse või tervise eripärade tõttu riskirühma kuuluvad inimesed.