L, 3.06.2023

HARIDUS JA TEADUS ⟩ «Kui õiget asja ei oska, tee valet, aga tee hästi!»

Mihkel Kunnus
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks läks Eesti 14. märtsist esimest korda üle täielikule e-õppele. Pildil olev poiss kasutas Zoomi keskkonda.
Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks läks Eesti 14. märtsist esimest korda üle täielikule e-õppele. Pildil olev poiss kasutas Zoomi keskkonda. Foto: Mihkel Maripuu

Kui tasemel õpetajate järelkasvuprobleem on lahenduseta, siis ei päästa muude detailide kui tahes innustunud viimistlemine, peenhäälestamine ja poleerimine just kuigi palju, kirjutab toimetaja Mihkel Kunnus.

Küllap on haridus üks selliseid valdkondasid, kus lõhe visioonide selguse ja reaalsete võimaluste vahel on kohe eriti suur. Pean silmas seda, et haridusprobleemid pole selles mõttes nurjatud probleemid (wicked problems), et kohe kuidagi ei oska kuskilt otsast peale hakata ning iga lahendusega käib kaasas sada lisahäda, vaid mõned probleemid on tehniliselt küllalt lihtsad, aga ometi väga raskesti lahendatavad.

​Näiteks rahastuse probleem. Palga tõstmises pole ju midagi tehniliselt keerukat! Aga kust võtta sellises koguses vaba raha?

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles