N, 1.06.2023

TransferWise aitas aktsial kerkida poole aastaga 65 protsenti

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Draper Espriti aktsiate kaudu on inimestel võimalik investeerida varase staadiumi tehnoloogiaettevõtetesse investeerivatesse fondidesse.
Draper Espriti aktsiate kaudu on inimestel võimalik investeerida varase staadiumi tehnoloogiaettevõtetesse investeerivatesse fondidesse. Foto: Draper Esprit

Londoni börsi alternatiivnimekirjas AIM noteeritud riskikapitalifirma Draper Esprit aktsia hind on poole aastaga kerkinud 65 protsenti. Ettevõte investeerib Euroopa kiiremini kasvavatesse erakapitalifirmadesse, peagi börsile minevatesse ettevõtetesse ja tehnoloogiaettevõtetesse.

Investeerimisfirma portfelli tuumik, kuhu on kontsentreeritud 67 protsenti portfellist, sisaldab osalusi 16 ettevõttest. Draper Espriti aktsiate kaudu on inimestel võimalik investeerida varase staadiumi tehnoloogiaettevõtetesse investeerivatesse fondidesse.

2020. aasta juunis lõppenud finantsaasta aruandest selgub, et ettevõte on investeerinud 20 nn seemnefondi kokku 30 miljonit Suurbritannia naela, kirjutab investeerimisportaal The Motley Fool.

Selle aasta oktoobris kaasas investeerimisfirma 110 miljonit naela. Koroonaviiruse pandeemia on kiirendanud liikumist digitaaltehnoloogia poole ning seoses sellega on Draper Esprit täiendanud oma portfelli selliste teenustega nagu online-maksed ja pettuste kindlakstegemine.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles