N, 1.06.2023

Kristjan Ilves näitas Norras saadud 4. ja 5. kohaga, et on MK-etapiks valmis

Ville Arike
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Kristjan Ilves on suusakiiruse arendamisel palju tööd teinud.
Kristjan Ilves on suusakiiruse arendamisel palju tööd teinud. Foto: Margus Ansu

Teist aastat Norras harjutav Kristjan Ilves pälvis selle riigi meistrivõistlustel 4. ja 5. koha, mis tähendab märki arengust ja head tulemust, sest norralased on suusakahevõistluse viimaste aastate selged valitsejad.

Tegemist oli omapärase formaadiga võistlustega – hüpati oktoobri alguses ning murdmaasõidud peeti nüüd, poolteist kuud hiljem Beitostølenis. Mõlemal korral oli Ilves hüppemäel saanud teise koha. Laupäeval peetud 5 km sõidus jäi Eesti parim kahevõistleja esimesena poodiumilt välja – ta võitles pronksi eest pikalt Espen Bjørnstadiga, kuid jäi lõpuks viie sekundiga alla.

Eilses 10 km sõidus püsis Ilves medalimängus viimase kilomeetrini, kuid siis läksid konkurendid tõusul oma teed. Võitis tol võistlusel parima hüppe teinud Bjørnstad, päev varem oli kulla noppinud eelmise hooaja MK-sarja valitseja Jarl Magnus Riiber.

Ilves sai eelkõige kontrollida valmisolekut eeloleval nädalavahetusel peetavaks Ruka MK-etapiks. Postimehega vesteldes märkis ta, et selle poole võib vaadata positiivse tundega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles