K, 6.12.2023

Läbini võlgades Eesti Post loodab kolme aastaga korra majja saada (9)

Erkki Erilaid
Copy
Suurbritanniast pakkide tellimine on kallim ja keerukam.
Suurbritanniast pakkide tellimine on kallim ja keerukam. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Juhtimises tehtud valearvestused viisid postifirma mullu kahjumisse ja tõid kaasa kiire võlakoorma kasvu. Raha napib ka praegu, kuid probleemi aitab kulude kärpimise kõrval leevendada koroonapandeemiaga seotud veebikaubanduse mahtude kiire kasv.

Eelmise aasta lõpus, mil Eesti Posti lühiajalised kohustused olid kerkinud 77 miljoni euroni, oli ettevõtte finantsseis juba nii halb, et kardeti, et selle aasta kevadel ei jätku enam raha jooksvate arvete maksmiseks ning tuleb välja kuulutada maksejõuetus.

Eesti Posti nõukogu esimehe Sten Soosaare sõnul oli finantsprobleemide põhjuseks rahvusvahelises pakitransiidiäris eelmistel aastatel tehtud valearvestused ning rahavoogude juhtimise vead.

«Pikaajaliste investeeringute tegemiseks kasutati lühiajalist käibekapitali. Investeeriti iseenesest õigetesse asjadesse nagu pakiautomaatide võrku, sorteerimisse ja infotehnoloogiasse, aga valedest vahenditest ja võeti liiga suuri riske,» loetles Soosaar tehtud vigu. Teisisõnu tõi varasematel aastatel hooga käima lükatud Hiina veebipoodide pakitransiidiäri mullu ettevõttele hoopis suure kahjumi.

Kommentaarid (9)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles