T, 27.09.2022

Rahvahääletuse eelnõu saatus on ebaselge

Aimar Altosaar
, toimetaja
Rahvahääletuse eelnõu saatus on ebaselge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 38
Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon arutas eile muudatusettepanekute tegemist abieluteemalise rahvahääletuse eelnõule. Taustal peab riigikogus kõnet rahvahääletuse korraldamise otsuse eelnõu koos valitsuspartneritega esitanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon arutas eile muudatusettepanekute tegemist abieluteemalise rahvahääletuse eelnõule. Taustal peab riigikogus kõnet rahvahääletuse korraldamise otsuse eelnõu koos valitsuspartneritega esitanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme. Foto: Madis Veltman

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Isamaa seaduseelnõu järgi toimub rahvahääletus 2021. aasta 18. aprillil ning hääletamissedelil on kirjas küsimus «Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?». Niisiis on antud vastus küsimusele, kas tegemist on rahvahääletuse või -küsitlusega. See aga tähendab, et hääletus tuleb korraldada kehtiva seadusandluse alusel, mis reguleerib rahvahääletuste elluviimist ning sätestab hääletustulemuste juriidilise tähenduse. Vastavalt seadusele langetab rahvas otsuse hääletamisest osavõtnute häälteenamusega ning president peab selle viivitamatult seadusena välja kuulutama.

Kuigi mitmed koalitsioonipoliitikud on avaldanud arvamust, et õiguskantsler on vaikiva heakskiiduga toetanud küsimuse rahvahääletusele panemist eelnõus esitatud sõnastuses, õiguskantsleri kantselei seda ei kinnita. Kantsler annab oma hinnangu eelnõule pärast menetluse lõppu.

Märksõnad
Tagasi üles