Rahvahääletuse eelnõu saatus on ebaselge

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon arutas eile muudatusettepanekute tegemist abieluteemalise rahvahääletuse eelnõule. Taustal peab riigikogus kõnet rahvahääletuse korraldamise otsuse eelnõu koos valitsuspartneritega esitanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme. FOTO: Madis Veltman

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Isamaa seaduseelnõu järgi toimub rahvahääletus 2021. aasta 18. aprillil ning hääletamissedelil on kirjas küsimus «Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?». Niisiis on antud vastus küsimusele, kas tegemist on rahvahääletuse või -küsitlusega. See aga tähendab, et hääletus tuleb korraldada kehtiva seadusandluse alusel, mis reguleerib rahvahääletuste elluviimist ning sätestab hääletustulemuste juriidilise tähenduse. Vastavalt seadusele langetab rahvas otsuse hääletamisest osavõtnute häälteenamusega ning president peab selle viivitamatult seadusena välja kuulutama.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi mitmed koalitsioonipoliitikud on avaldanud arvamust, et õiguskantsler on vaikiva heakskiiduga toetanud küsimuse rahvahääletusele panemist eelnõus esitatud sõnastuses, õiguskantsleri kantselei seda ei kinnita. Kantsler annab oma hinnangu eelnõule pärast menetluse lõppu.

23.11.2020 25.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto