Urmas Klaas: Tartu areneb ka kriisi ajal

Urmas Klaas FOTO: Sille Annuk

Lõppev aasta on koroonakriisi tõttu olnud keeruline, kuid Tartu rahaline olukord hea, ja see loob eelduse tagada linlastele vajalikud teenused ka ebastabiilses keskkonnas.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni päev tagasi jagas Annelinnas tänavavalgustustöid tegev ettevõtja linnavalitsusega toredat kirja ühelt sealselt perelt. Koroonaviiruse tõttu eneseisolatsioonis olevad tartlased kirjutasid, et jälgivad aknalt, kui hoogsalt edenevad Annelinnas tänavavalgustuse uuendamise tööd, kui tublid on töömehed ja kui väga tahaks neile viia kuuma teed ja võileibu, kuid viiruse pärast ei saa seda teha.

Südantsoojendav kiri võtab enesele teadmata hästi kokku järgmise aasta linnaeelarve olemuse: võimalikult palju majanduse elavdamiseks investeerida (kokku 35 miljonit eurot), hoida kokku tegevuskulusid (selle kirja näitel: uus nutikas tänavavalgustus on senisest säästlikum) ja kedagi ei jäeta hätta – jätkuv panustamine sotsiaalvaldkonda, reservfondi suurendamine ettenägematuteks olukordadeks ning Tüve tänavale kahe uue sotsiaalmaja ehitamine.

24.11.2020 26.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto