K, 29.11.2023

Jalgpalli murelaps, millega võib kaasneda surmav haigus

Karl-Joosep Küngas
Facebook
Comments
Hetk oktoobrikuisest Rahvuste liiga mängust Eesti – Põhja-Makedoonia. Mark Anders Lepik (nr 8) on peavõitluses Ivan Trickovskiga. Selles olukorras lõppes kõik hästi, sest tabati palli, mitte teineteise pead.
Hetk oktoobrikuisest Rahvuste liiga mängust Eesti – Põhja-Makedoonia. Mark Anders Lepik (nr 8) on peavõitluses Ivan Trickovskiga. Selles olukorras lõppes kõik hästi, sest tabati palli, mitte teineteise pead. Foto: Raul Mee

Jalgpall on võitluslik ala, mis pakub huvi paljudele spordisõpradele. Tegemist on ikkagi maailma populaarseima pallimänguga, kuid sel on ka varjupooli.

Üks teema, millest vuti puhul väga palju ei räägita, on peamäng ja sellega kaasnevad traumad. See mõjutab negatiivselt inimese aju ja tagajärjed võivad olla väga karmid.

Üha rohkem on hakatud uurima mängijaid, kellel on tekkinud pärast karjääri lõpetamist mäluprobleeme. Seda eelkõige kahtluse tõttu, et peavigastused võivad suurendada dementsuse riski, eriti juhul, kui inimene on pärast kokkupõrget teise mängijaga olnud mõnda aega teadvuseta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles