R, 24.03.2023

Ratas tegi valitsuses kaksikkäigu

Elo Mõttus-Leppik
, Otse Postimehest saatejuht
Ratas tegi valitsuses kaksikkäigu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Senise riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Anneli Oti sõnul kuulis ta kavast nimetada ta Jaak Aabi asemel riigihalduse ministriks esmaspäeva õhtul. Aab liigub edasi haridus- ja teadusministeeriumusse, mis on talle kolmas ministeerium, mida ta juhtima hakkab.
Senise riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Anneli Oti sõnul kuulis ta kavast nimetada ta Jaak Aabi asemel riigihalduse ministriks esmaspäeva õhtul. Aab liigub edasi haridus- ja teadusministeeriumusse, mis on talle kolmas ministeerium, mida ta juhtima hakkab. Foto: Eero Vabamägi

Riigihalduse ministri kandidaadi Anneli Oti (Keskerakond) sõnul seisab ta valitsuses selle eest, et Estonia laevahuku uurimisega seotud küsimustes saaks lähedastele anda ausaid ja selgeid vastuseid. Haridus- ja teadusministri kandidaat Jaak Aab (Keskerakond) kavatseb võidelda selle eest, et järgmises riigieelarves oleks sees õpetajate palgatõus.

Selles valitsuses on vahetunud juba seitse ministrit. Miks oli vaja veel selline vangerdus ette võtta?

Aab: See oleks hea küsimus peaministrile. Kaalutakse erinevaid kandidaate ja kui ükskord oled vastutuse võtnud, siis tuleb ka see vastutus võtta.

Kas põhjus peitub ka selles, et teie pikk patukahetsusperiood sai läbi ja oli ülim aeg teid edutada tähtsamale ministripositsioonile?

Aab: Väga raske on võrrelda ministripositsioone, mis on kõrgem, mis madalam. Patukahetsusest… eks ma kahetsen ikka oma tegusid, mis ei ole head. Loodan, et oma tööga suudan kuidagi korvata.

Anneli Ott, millal teile tehti ettepanek hakata riigihalduse ministriks?

Ott: Kellaajaliselt ma täpselt ei tea, aga see oli eile (üleeile – toim) õhtul.

Nii et väga lühike aeg mõtlemiseks?

Ott: Küllaltki, jah.

Märksõnad
Tagasi üles