P, 3.12.2023

Elustiilitalu tõestab, et elu maal on võimalik

Tiit Efert
Facebook
Comments
Ülle ja Valeri Kostin on ­kolmel ­kümnendil tegelenud ­paljude ­asjadega, et leib lauale saada.
Ülle ja Valeri Kostin on ­kolmel ­kümnendil tegelenud ­paljude ­asjadega, et leib lauale saada. Foto: Kristina Efert

Võrumaal paksu metsa ja küngaste vahel asuvas Madala külas peavad Ülle ja Valeri Kostin Jaaniraotu nime all elustiilitalu tõestamaks, et ka maal võib hakkama saada.

Kui Kostinite pere sada aastat tagasi rajatud Jaaniraotu talukoha 1992. aastal Annelinna kõigi mugavustega korteri vastu vahetas, ujuti vastuvoolu, sest kõik läksid linna ja neid vaadati kui segaseid. „Oli vaja tõestada, et saame hakkama. Nüüd saame küll öelda, et elu maal on võimalik,” kinnitas Ülle. Aga hakkama saamiseks on kolmel kümnendil tegeletud väga paljude asjadega, et leib lauale saada.

Linnu- ja loomapark

Üks suuremaid ettevõtmisi oli kümme aastat linnu- ja loomapargi pidamine. Pargis võis leida 80 liiki loomi ja linde alates papagoidest, säravatest faasanitest ja paabulindudest kuni hiiglaslike lennuvõimetute lindudeni. Aga leidus ka vahvaid kanatõuge, veelinde sukelpartidest mustluikedeni. Valeri oli esimene, kes Eestisse ka alpakad tõi. Tema sõnul võis auto aastane läbisõit olla vabalt 90 000 kilomeetrit. Kui vaja, käidi Saksamaal mõnel haruldasel loomal või linnul järel. „Soetamine oli lihtsam kui hiljem lahtisaamine, kui pargiga lõpetasime,” meenutas Valeri.

Kümne aasta vältel külastas parki tuhandeid huvilisi, kuni ühel hetkel hakkas entusiasm raugema. Peremees tunnistas, et tema väsis külaliste hordidest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles